یکی از مسایلی که در هنگام خرید گوشی های جدید با آن روبرو میشویم سرعت آنهاست . بطوری که در ابتدا موبایلمان بسیار با سرعت و با کیفیت عمل میکند اما بعد از گذشت چند وقت رفته رفته سرعت آن کم میشود و کارایی مثل قبل را ندارد بطوری که برنامه ها با تاخیر باز میشوند – سرعت دیتای موبایل کم میشود – اجرای برخی بازیها با کندی صورت میگیرد و … خوشبختانه راههای موثری برای بهینه سازی موبایل وجود دارد . امروز در آموزش های موبایل سایت دنیا اپ به  آموزش افزایش سرعت موبایلهای اندروید و آیفون میپردازیم تا جانی دوباره به موبایل خود بدهید .

آموزش افزایش سرعت موبایلهای اندروید و آیفون

 

بازی ها یا برنامه های بلا استفاده را Disable  یا uninstall کنید

بسیاری از ما برنامه ها و بازیهای در داخل گوشی خودمان نصب میکنیم که پس از مدتی از آن خسته میشویم و رها میکنیم . همین امر موجب میشود که نه تنها حافظه گوشی ما پر شود بلکه باعث کاهش سرعت موبایل میشود . از اینرو همیشه چک کنید بازیها و برنامه هایی را که نیاز ندارید حتما  Unistall پاک کنید . اگر هم فکر میکنید شاید در آینده به کارتان بیاید بازی یا برنامه مورد نظر را حتما Disable کنید از اینرو کافیست :

بازی ها یا برنامه های بلا استفاده را Disable  یا uninstall کنید (اندروید)

۱- وارد Setting تنظیمات گوشی خود بشوید

۲- گزینه Apps برنامه ها را انتخاب کنید

۳- برنامه مورد نظر را Unistall پاک کنید

آموزش افزایش سرعت موبایلهای اندروید و آیفون

بازی ها یا برنامه های بلا استفاده را Disable  یا uninstall کنید (آیفون)

برای گوشی های آیفون کافیست انگشت خود را  بر روی آیکون مورد نظرچند ثانیه نگه دارید سپس دکمه ضربدر را بزنید .

گوشی خود را به آخرین ورژن آپدیت کنید

یکی از نکات مهم در آموزش افزایش سرعت موبایلهای اندروید و آیفون  چک کردن بروز رسانی گوشی موبایل است . شرکت های سازنده سیستم عامل گوگل – ios   معمولا هر سه ماه یکبار بروزرسانی برای گوشی موبایل ارسال میکنند که شامل افزایش کارایی – عملکرد بهتر – مشکل زدای – رفع باگ ها – افزایش امنیت موبایل و … هستند . که به طور قابل توجهی باعث عملکرد بهبود گوشی های موبایل میشود . برای دیدن و چک کردن این بروزرسانی های کافیست :

گوشی خود را به آخرین ورژن آپدیت کنید (اندروید)

۱- وارد Setting تنظیمات گوشی خود بشوید

۲- گزینه Software Update را انتخاب کنید

۳- گزینه Download and Install انتخاب کنید

آموزش افزایش سرعت موبایلهای اندروید و آیفون

گوشی خود را به آخرین ورژن آپدیت کنید (آیفون)

وارد Setting تنظیمات گوشی خود بشوید

گزینه General را انتخاب کنید

گزینه Software Update را انتخاب کنید

آموزش افزایش سرعت موبایلهای اندروید و آیفون

اطلاعات و فایل های ذخیره شده Cashed Data را پاک کنید

زمانی که شما برنامه ها یا بازی درون گوشی خود نصب میکنید . برنامه یا بازی مورد نظر علاوه بر نصب درون موبایل اطلاعات کوچکی را بصورت دیتا درون موبایل ذخیره میکند تا در صورت لزوم به آنها دسترسی داشته باشد در صورتی که این اطلاعاتی که در Cashed Data ذخیره میشوند عموما جز فایل های مورد نیاز موبایل نیستند ، حتی با پاک کردن برنامه  یا بازی مورد نظر درون موبایل باقی میمانند و نه تنها بخشی از حافظه موبایل را اشغال میکنند بلکه به مرور موجب کندی سرعت موبایل نیز میشوند .

از اینرو برای پاک کردن اطلاعات و فایل های ذخیره شده Cashed Data کافیست :

اطلاعات و فایل های ذخیره شده Cashed Data را پاک کنید (اندروید)

۱- وارد Setting تنظیمات گوشی خود بشوید

۲- گزینه Device Care را انتخاب کنید

۳- گزینه Storage را انتخاب کنید

آموزش افزایش سرعت موبایلهای اندروید و آیفون_پاک کردن کش
<justify;”>در قسمت Storage برای پاک کردن فایل های بلااستفاده کافیست گزینه Clear Now را انتخاب کنید تا فایل های ذخیره شده پاک بشوند . همچنین در همین بخش Storage میتوانید به سایر فایل های ذخیره شده در موبایلتان مانند : Documents – Image – Video – Music  .. نیز دسترسی داشته باشید و تصاویر – ویدیئو – مطالبی که مورد نیاز ندارید پاک کنید

اطلاعات و فایل های ذخیره شده Cashed Data را پاک کنید (آیفون)

۱ – وارد Setting تنظیمات گوشی خود بشوید

۲- گزینه General را انتخاب کنید

۳- سپس گزینه iPhone Storage را انتخاب کنید

در قسمت  iPhone Storage برای پاک کردن برنامه ها یا فایل های بلا استفاده کافیست گزینه Offload App  را انتخاب کنید تا فایل های ذخیره شده و بلا استفاده از گوشی پاک بشوند

انیمیشن گوشی خود را خاموش کنید

انیمیشن ها در گوشی های موبایل  زیبایی و جلوه ای خاص به موبایل میدهند و آنها را از حالت یکنواختی خارج میکنند مانند باز کردن یا بستن نرم افزار که ممکن است حالت زوم و یا جلوه ای خاص داشته باشد – متحرک بودن تصاویر زمینه موبایل – افکت های نوری و … که شاید باعث زیبایی موبایل بشوند ولی در حقیقت باعث کندی بیش از حد و کمتر شدن کارایی موبایل میشود ، غیر فعال کردن آنها باعث بهبود عملکرد های موبایل و افزایش سرعت میشود مخصوصا موبایل های میان رده میشوند ازاینرو کافیست :

انیمیشن گوشی خود را خاموش کنید (اندروید)

۱- وارد Setting تنظیمات گوشی خود بشوید

۲- درقسمت تنظیمات گزینه About Phone انتخاب کنید

۳- سپس Software information را انتخاب کنید

۴- گزینه Build Number کلیک کنید توجه کنید در بعضی از گوشی های اندروید باید ۳ مرتبه بر روی Build Namber کلیک کنید تا قسمت Developer options باز بشود

۵- دوباره به منوی Setting بروید و اینبار گزینه Developer options را انتخاب کنید

۶- در قسمت Developer options گزینه Window Animation Scale را پیدا کنید و گزینه Animation Off  را انتخاب کنید تا انیمیشن های گوشی بسته بشود .

آموزش افزایش سرعت موبایلهای اندروید و آیفون_بستن انیمیشن

انیمیشن گوشی خود را خاموش کنید (آیفون)

۱- وارد Setting تنظیمات گوشی خود بشوید

۲- گزینه General را انتخاب کنید

۳- گزینه Accessibility راانتخاب کنید

۴- در قسمت گزینه Reduce Motion را انتخاب کنید و گزینه های Reduce Motion و  Auto – Play Massage Effects را غیر فعال کنید تا انیمیشن های گوشی بسته بشود .

آموزش افزایش سرعت موبایلهای اندروید و آیفون_بستن انیمیشن_آیفون

برنامه هایی را که در پس زمینه بصورت خودکار اجرا میشوند را ببندید

بسیاری از برنامه های موبایل وجود دارند که برای اجرا به پردازش و Ram زیادی نیاز دارند بطوری که حتی پس از پایان کار با برنامه مورد نظر و بستن آن ، برنامه بصورت خودکار در پس زمینه هنوز اجرا میشود در صورتی که شما برنامه مورد نظر را فعلا احتیاج ندارید و آنرا بسته اید . ولی هنوز برنامه از پردازش و حافظه گوشی استفاده میکند و موجب کندی عملکرد موبایل میشود . پس بهتر است بطور کلی یا موقت برنامه های که در پس زمینه اجرا میشوند را ببندید تا نه تنها عمر باتری موبایل بیشتر شود بلکه موبایل نیز سریعتر اجرا بشود.

برنامه هایی را که در پس زمینه بصورت خودکار اجرا میشوند را ببندید (اندروید)

۱- وارد Setting تنظیمات گوشی خود بشوید

۲- سپس گزینه Device Maintenance و یا در برخی مدل های گوشی Device Care را انتخاب کنید

۳- گزینه Battery را انتخاب کنید

۴ – در قسمت Battery میتوانید لیستی از برنامه هایی را که در پس زمینه اجرا میشوند را ببینید سپس برای جلوگیری از اجرای آنها در پس زمینه کافیست برنامه مورد نظر را انتخاب و گزینه   Always sleeping apps  و یا در برخی موبایل ها  Put app to sleep را انتخاب کنید تا دیگر بصورت خودکار در پس زمینه اجرا نشوند.

برنامه هایی را که در پس زمینه بصورت خودکار اجرا میشوند را ببندید (آیفون)

۱- وارد Setting تنظیمات گوشی خود بشوید

۲- گزینه General را انتخاب کنید

۳- سپس گزینه Background App Refresh را انتخاب کنید

۴ – قسمت بالا گزینه  Background App Refresh را انتخاب و در حالت off قرار بدهید تا بطور کلی برنامه ها دیگر در پس زمینه اجرا نشوند . اما باز اگر میخواهید برنامه های خاصی فقط اجرا بشوند در همین قسمت Background App Refresh میتوانید از قسمت پایین لیست برنامه هایی را که در پس زمینه اجرا میشوند را ببینید وآنهایی را که نیاز ندارید با کلیک بر روی آن برنامه مورد نظر را ببندید .

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *