خانه آموزش اندروید و آیفون آموزش بازی Westland Survival – وستلند

آموزش بازی Westland Survival – وستلند

3 دقیقه خوانده شده
1,509
62
36,675
آموزش بازی Westland Survival - وستلند

بازی Westland Survival یکی از بازیهای جدید و مطرح  در سبک بقا و ماجراجویی است . که گیم پلی شبیه به بازی معروف Last Day on Earth: Survival دارد . در بازی وستلند به دوران قدیم و وسترن میرویم و باید در دنیای غرب وحشی  برای زنده ماندن بجنگید . و در محل زندگی خود شروع به ساختن سرپناه کنید وبا همانند دوران قدیم با برای تهیه غذا به  شکار و کشاورزی روی بیاورید . از آنجا که شما مطیع قانون و هفت تیر کش ماهری هستید . و برای گذراندن زندگی باید سوار بر اسب خود شده و در سرزمین ها و شهر ها به جنگ با  انواع راهزن ها – دزدان بانک – قاتل ها بروید و با دستگیری انان و تحویل آنها به کلانتر شهر سکه – پاداش دریافت کنید .امروز قصد داریم در قسمت آموزش های سایت دنیا اپ به آموزش بازی Westland Survival – وستلند بپردازیم .

آموزش بازی Westland Survival - وستلند - cover

آموزش بازی Westland Survival – وستلند

پس از نصب بازی Westland Survival و اجرای آن همانند دیگر بازیهای سبک بقا و ماجراجویی برای زنده ماندن و پیشرفت در بازی باید با نحوه صحیح بازی کردن آشنا بشویم . در ایتدای شروع بازی وارد پایگاه و محل زندگی خود میشویم . که یک محیط مستطیلی شکل و بزرگ است . در قدم اول با دکمه های بازی که بر روی صفحه نمایش موبایل خودمان هست آشنا میشویم و به برسی آنها میپردازیم .

آموزش کار با دکمه های بازی Westland Survival

 

دکمه ضربه زدن Punch

با استفاده از دکمه ضربه زدن Punch  که به شکل مشت است و در سمت راست قرار دارد میتوانید برای ضربه زدن – حمله به دیگران – قطع درختان – خورد کردن سنگ ها مورد استفاده قرار بدهید .

آموزش بازی Westland Survival - وستلند - punch

دکمه برداشتن Pick Up

با استفاده از دکمه ضربه زدن Pick Up  که به شکل برداشتن است و در سمت راست قرار دارد میتوانید از آن برای برداشتن – دست دادن – همکاری  مورد استفاده قرار بدهید .

آموزش بازی Westland Survival - وستلند - pickup

دکمه کوله پشتی Back Pack

دکمه کوله پشتی Back Pack یکی از دکمه های مهم و پرکاربرد در بازی است . که از آن میتوان برای نگهداری آیتم ها و وسایلی که در بازی پیدا میشود مورد استفاده قرار داد . در واقع هر ایتمی که در در بازی پیدا میکنیم و برمیداریم در درون کوله پشتی قرار میگیرد و از طریق ان میتوان به آیتم ها  دسترسی پیدا کرد .

آموزش بازی Westland Survival - وستلند - backpack

اما با زدن دکمه کوله پشتی به صفحه مشخصات Inventory کاراکتر دسترسی پیدا میکنیم همانطور که در تصویر میبینید در سمت چپ که اقلام کوله پشتی قرار دارد و آیتم های دریافتی بازی را نشان میدهد اما در سمت راست شاهد :

آموزش بازی Westland Survival - وستلند - Inventory

 

قسمت ۱ :  اولین قسمت در سمت بالا شامل نام بازیکن است که در سمت راست آن وضعیت سلامتی بازیکنان بصورت عددی نشان میدهد که در حالت پیش فرض ۲۰۰ است بعدها با افزایش سطح لول مقدار سلامتی افزایش پیدا میکند . در سمت چپ نیز مقدار سطح لول بازیکنان را نشان میدهد .

یکی از نکات مهم بازی بررسی وضعیت گرسنگی و تشنگی است

قسمت ۲ : دومین قسمت مربوط به وضعیت غذا و آب بازیکنان است و بصورت عددی نشان داده میشود . بطوری که عدد ۱۰۰ بیانگر این است که بازیکن در حالت کامل است و نیازی به غذا یا آب ندارد . این عدد در حین بازی شروع به کم شدن میکند تا آنجا که به بازیکنان پیغام گرسنگی و تشنگی را بصورت آیکونی بالای سر آن نشان میدهد . بازیکنان در حین دیدن این وضعیت باید سری به دنبال غذا مانند گوشت که با کشتن حیوانات و پختن آن بوسیله BOONFIRE که برای سرخ کردن گوشت – ماهی – کمپوت میوه مورد استفاده قرار میگیرد و یا با خوردن میوه ها  آب مورد نیازمان را تامین کنیم یا بوسیله مشک آب و پر کردن آن از WELL چاه آب تشنگیمان را برطرف کنیم . و به این نکته مهم باید توجه داشته باشیم که  مقدار هر کدام به صفر رسید بازیکن بلافاصله میمیرد .

آموزش بازی Westland Survival - وستلند - hungry

قسمت ۳ : قسمت سوم مربوط به تجهیزات دریافتی برای بازیکنان است مانند اسلحه – لباس – کلاه- پیراهن – شلوار – کفش – نوع کوله پشتی و قدرت های ویژه که هر کدام را میتوان پیدا کرد و یا ساخت . بطوری که بازیکنان با پیدا کردن هر یک و تجهیز کاراکتر با آن باعث میشود قدرت کاراکتر بیشتر بشود بعنوان مثال با تجهیز کاراکتر به شلوار مدل Sturdy Pants که مشخصات دفاعی آن مشخص است مقدار ۳۰ درصد به وضعیت دفاعی کاراکتر اضافه میکند و یا چاقو مدل Copper Knife  مقدار ۴۰ درصد به قدرت حمله و ۱۲۵ درصد به سرعت حمله اضافه میکند .

آموزش بازی Westland Survival - وستلند - item

قسمت ۴ : قسمت چهارم مربوط به مقدار ویژگی های قدرت کاراکتر مانند : Dammage قدرت ضربه زدن – Att Speed سرعت ضربه زدن – Deffence دفاعی – Spirit روح (هر چقدر بالا باشد میتوانید با حیوانات وحشی دوست بشوید و از آنها در مبارزات استفاده کنید) . است . در واقع با هر بار بازی کردن – فعالیت مانند قطع کردن درختان – شکستن سنگ ها – مبارزه باعث میشود سطح لول شما بالاتر برود . با هر بار افزایش سطح لول میتوانید فقط یکی از ویژگی های کاراکتر  را افزایش بدهید . البته با تجهیز کاراکتر به لباس – کفش – شلوار – کلاه – سلاح با توجه به آیتم مورد نظر و خصوصیات آن مقدار ویژگی های قدرت کاراکتر نیز بیشتر میشود .

آموزش بازی Westland Survival - وستلند - level up

دکمه ساخت آیتم ها Blueprints

دکمه ساخت آیتم ها Blueprintd که به شکل آیکون آهنگری است . با استفاده از آن میتوان آیتم های اولیه مورد نیاز مانند انواع تبر – کلنگ و انواع سلاح مانند سلاح چوبی – نیزه – انوا بانداژ – انواع غذاهای مختلف برای خوردن – انواع نوشیدنی ها برای نوشیدن – انواع لباس – کفش – کلاه – انواع تفنگ ها – انواع پمادهای درمانی و … را توجه به سطح لول بازیکنان که هر چقدر بیشتر باشد آیتم های بیشتری باز میشود را ساخت .

آموزش بازی Westland Survival - وستلند - blueprinted

نحوه ساخت آیتم های بازی

برای ساخت هر آیتم هم کافیست متریال مورد نیاز برای ساخت هر کدام را درست  و یا در نواحی مختلف پیدا کرد . بعنوان مثال برای ساخت تبر Axe کافیست ۳ عدد چوب و ۳ عدد سنگ داشته باشیم .

آموزش بازی Westland Survival - وستلند - material

در ادامه آموزش بازی Westland Survival – وستلند سایت دنیا اپ شروع میکنیم به تکمیل متریال ساخت تبر Axe که نیاز به چوب و سنگ داشتیم ،  چوب را براحتی میتوانی با قطع کردن درختان بدست بیاوریم که البته نیاز به خود تبر Axe داریم همچنین سنگ را براحتی میتوانیم با خرد کردن سنگ ها بوسیله کلنگ Pic پیدا کنیم . در قدم اول بازی ما هیچ کدام از این ابزار ها را نداریم و باید بترتیب بسازیم پس شروع به پیدا کردن چوب و سنگ به تعداد سه عدد از هر کدام از  روی زمین میکنیم.پس از پیدا کردن آنها دوباره دکمه ساخت آیتم ها Blueprintd که به شکل آیکون آهنگری را میزنیم و پس از انتخاب تبر Axe بر روی دکمه CRAFT کلیک میکنیم تا تبر ساخته بشود و در کوله پشتی قرار گیرد .

دکمه خرید و inbox

دکمه خرید و inbox که به شکل آیکون سکه های پول است . با استفاده از آن میتوان خرید های درون بازی مانند خرید لباس – تجهیزات – غذا – گندم – دانش و … را انجام داد  . که هر یک جداگانه در سمت چپ پنجره قرار دارند . همچنین در سمت چپ و اولین آیتم نشان دهنده تعداد سکه هایی است که در بازی جمع میکنید . و آخرین آیتم بنام inbox است که جوایزی را که در طول بازی بعنوان پاداش دریافت میکنید بطور خودکار در inbox شما ذخیره میشود و هر زمان نیاز داشتید میتواندید آیتم مورد نظر خود را بردارید و آن استفاده کنید.

آموزش بازی Westland Survival - وستلند - inbox

دکمه لیست اهداف QUEST JOURNAL

دکمه لیست اهداف QUEST JOURNAL که به شکل علامت تعجب است . با استفاده از آن میتوان به لیست اهداف در نظر گرفته شده در بازی که بیشتر برای یادگیری بهتر بازی و دریافت جایزه بعنوان تکمیل اهداف دسترسی پیدا کرد . بطوری که  هر  لیست شامل ماموریت های متفاوتی است مانند جستجو کردن – پیدا کردن آیتم خاصی یا رسیدن به سطج لول مورد نظر و … که با تکمیل هر یک جوایزی را بعنوان پاداش دریافت میکنید .

آموزش بازی Westland Survival - وستلند - quest journal

بعنوان مثال در اول بازی وقتی به سراغ James میرویم و با او صحبت میکنیم لیستی از اهداف را به ما نشان میدهد : ۱- پیدا کردن چاقوی مسی  ۲- پیدا کردن شلوار ضخیم – ۳- پیدا کردن مشک آب – ۴ – گزارش تکمیل کردن که با انتخاب گزینه Accept ما قبول میکنیم که آن ماموریت ها را انجام بدهیم که برای پیدا کردن هر یک کافیست به سراغ خانه خود برویم و تمام آیتم ها را از درون صندوق برداریم و دوباره پیش James برگردیم و با زدن دکمه Complate جوایز خود را بگیریم . و به همین صورت میتوانیم با تکمیل کردن اهداف نه تنها جوایز ویژه بگیریم بلکه سریعتر سطح خود را بالا ببریم .

آموزش بازی Westland Survival - وستلند - tutorial

دکمه ساخت و ساز  BUILDING

دکمه ساخت و ساز  BUILDING که به شکل خانه است و در سمت راست قرار دارد . با استفاده از آن میتوان به ساخت و ساز انواع وسایل مورد نیاز برای خانه – انبار – دکوراسیون – پروژه های بزرگ بازی پرداخت . دکمه ساخت و ساز از چهار قسمت ویژه و مهم تشکیل شده است که هر کدام وسایل مورد نیاز را میسازد :

آموزش بازی Westland Survival - وستلند - building

 

۱- BULDING :  با استفا ده از تب BUILDING میتوان انواع وسایل مورد نیاز برای ساخت خانه یا پناهگاه از جمله کف – دیوار – پنجره – در – که هر کدام با چوب ساخته میشوند را ساخت همچنین میتوان انواع ادوت دفاعی مانند نیزه – تله – سنگر و … را آماده کرد .

۲- WORKSHOPS : با استفاده از تب WORKSHOPS میتوان انواع کارگاه های مورد نیاز برای ساخت متریال های مورد نیاز ابزار ها – وسایل – لباس ها – کشاورزی و … جنگی – آزمایشگاه – غذا – آهنگری – چوب بری و … را با استفاده از آن براحتی ساخت .

۳- STORAGE : با استفاده از تب STORAGE میتوان انواع انبارهای مورد نیاز برای نگهداری  وسایل مختلف ساخت مانند انباری غذا (البته انبار غذا در ابتداب بازی درون خانه قرار دارد کافیست به خانه برویم و با زدن علامت  چرخ دنده آنرا تعمیر کنیم ) برای نگهداری انواع غذا – نوشیدنی – دانه های گیاهان – میوه ها و .. مورد استفاده قرار میگیرد و یا انبار چوب – فلزات – لبای ها – اسلحه ها – سنگ و … را ساخت .

۴ – PROJECTS : با استفاده از تب PROJECTS میتوان انواع پروژه های مهم و بزرگ بازی مانند ساخت اصطبل اسب ( برای جابجایی سریعتر در مکان ها ) – واگن – کبوتر قاصد – تابلو اعلانات گزارش های شکار و دستگیری جنایتکاران – را میتوان ساخت که البته ساخت و تکمیل هر کدام از پروژه ها زمان بر است .

۵- FURNITURE : با استفاده از تب FURNITURE میتوان انواع وسایل زینتی و زیبا مانند انواع صندلی – میز ناهار خوری – گلدان و … را برای هر چه زیباتر شدن خانه یا پناهگاه خود بسازید.

دکمه لیست کارگاه ها WORKBENCH LIST

دکمه لیست کارگاه ها WORKBENCH LIST که در سمت راست صفحه اصلی قرار دارد . با استفاده از آن میتوان به تمامی کارگاه های موجود در بازی بصورت مستقیم دسترسی پیدا کرد و  هر یک ازایتم های مورد نیاز را در کارگاه مربوطه ساخت .  همچنین میتوان مدت زمان ساخت – ارتقاء کارگاه  برای بازکردن آیتم های بیشتر – متریال های مورد نیاز و … دسترسی داشت .

آموزش بازی Westland Survival - وستلند - workbench list

اما در بالای صفحه نیز آیتم های ویژه ای را میبینیم که شامل:

۱- در سمت چپ صفحه نام بازیکن به همراه سطح آن که در زیر نام قرار دارد نمایش میدهد . و در کنار آن دایره بزرگی وجود دارد که در داخل آن شکل قلب و یک عدد است که بیانگر میزان جان بازیکنان است که در هنگام مبارزه و ضربه خوردن – کم شدن مقدار غذا و آب مقدار آن کم میشود و اگر به صفر برسد بازیکن میمیرد .

هر چقدر سطح شما بالاتر برود مقدار جان نیز افزایش پیدا میکند

۲ شامل آیکون OUTLAES ANGER این آیکون که با هر بار کشتن دیگر بازیکنان – افراد خلاف کار پر میشود تا آنجا که کاملا به رنگ قرمز در میاید و راهزن ها و خلافکاران برای انتقام گیری از شما به سمت پایگاهتان طی ساعت خاصی حمله میکنند و با خراب کردن دیوارها وارد پناهگاه شده و وسایلتان را غارت میکنند . که بهتر است در زمان رسیدن آن ها شما نیز در پایگاه باشید و با سلاح به جنگ آنها بروید و نابودشان کنید .

وقتی خلافکاران به پایگاه شما آمدند میتوانید با نابودی آنها نقشه پایگاهشان را بدست بیاورید و اینبار شما به آنها حمله کنید

آموزش بازی Westland Survival - وستلند - outlaes anger

در کنار آن نیز آیکون چرخ دنده قرار دارد که برای تنظیمات بیشتر بازی مورد استفاده قرار میگیرد .

۳- در سمت راست نقشه بازی قرار دارد که مسیر و آیتم های موجود در مسیر را نشان میدهد .

آشنایی با محیط نقشه بازی Westland Survival

خوب تا الان درآموزش بازی Westland Survival – وستلند سایت دنیا اپ با نحوه بازی – آیکون ها – علائم – وسایل – ابزار آلات – ساخت پناهگاه و بقا آشنا شدیم . الان موقع آن است که پا در بیرون پناهگاه بگذاریم و وارد دنیای وحشی  بیرحم غرب بشویم و شروع به ماجراجویی – جستجو – پیدا کردن غنائم – وسایل – ایزارها – متریال ها – ماموریت ها – و .. کنیم . در هنگام بیرون رفنم از پناهگاه با نقشه کلی بازی روبرو میشویم که ضمن نشان دادن محیط اطراف و پناهگاه خودتان که در وسط نقشه  با نام  Home قرار دارد که با زدن دکمه ENTER بر روی آن میتوانیم دوباره وارد پناهگاه بشویم .

آموزش بازی Westland Survival - وستلند - map

اما به غیر از پناهگاه خودمان بر روی نقشه مکان هایی دیگری  مانند جنگل PINE FOREST – صخره STONE PLATEAU – چراگاه بوفالو BUFALLO PASTURE – پناهگاه های دیگر BASE – معدن ABANDONED MINE – دره صخره ای CANYON TRIALS – غار ارواح SPIRIT CAVE – قبیله سرخپوست ها INDIAN TRIBE – اردوگاه خلافکاران OUTLAWS CAMP – صخره های سنگی ROCK PLATEAU – مسیر رودخانه RIVER CROSSING – شهر TOWN – خانه تجارت TRADER HOUSE  قرار دارند .

در نقشه نیز در بعضی مواقع Event هایی مانند واژگونی قطار بر اثر حمله سرخپوست ها با مدت زمان معین ظاهر میشوند که دارای صندوق – جوایز بسیاری هستند

هر یک از این مکان ها جذابیت و ماجراجویی مخصوص به خود را دارد که با وارد شدن به هر کدام با انواع مکان ها – دشمنان – ایتم ها – متریال ها – اجساد – و … روبرو میشوید . اما اگر توجه کنید بر بالای هر کدام از مکان ها لوگویی به سه رنگ متفاوت سبز – نارنجی – قرمز قرار دارد که این لوگوها نشان دهنده درجه سختی مکان مورد نظر است . که در هنگام کلیک و وارد شدن به مکان مورد نظر برای ماجراجویی مشخصات کلی آن نشان داده میشود .هر چقدر مکان مورد نظر سخت تر باشد آیتم های بهتری میتوان در داخل آن پیدا کرد .

آموزش بازی Westland Survival - وستلند - location

بعنوان مثال جنگل PINE FOREST که به رنگ آیکون سبز رنگ است نشان دهنده اینست که مکان مورد نظر دارای درجه سختی آسان است و با کلیک بر روی آن خصوصیات مکان – نوع جایزه LOOT – نوع سنگ STONE – نوع درخت WOOD – نوع گیاه FIBER – نوع فلز METAL  بدست میاورید – که هر چقدر هم تعداد اشکال هر بخش بیشتر باشد نشان دهنده این است که از آن نوع بیشترین مقدار را دارد .  با وارد شدن به مکان مورد نظر با قطع درختان – برداشتن گیاه از روی زمین – پیدا کردن آیتم ها از صندوق ها – اجساد – کیف – شکار حیوانات برای غذا و پوست و … میتوانید متریال و آیتم های مورد نظر خود را برای ساخت وسایل مورد نظرتان پیدا کنید.

آموزش بازی Westland Survival - وستلند - pine forest

اما به غیر از مشخصات مکان مورد نظر در پایین هر یک سه گزینه با نام های WALK قدم زدن – RUN دویدن  – RIDE اسب سواری  قرار دارند . که میتوانید با انتخاب هر یک به سمت مکان مورد نظر حرکت کنید .  البته هر یک مدت زمان مخصوص به خود از بیشترین زمان  WALK تا کمترین زمان RIDE را دارد که در زیر هر یک بصورت زمان نشان داده میشود  .  گزینه RUN دویدن در صورتی که هنوز اسب ندارید بهترین گزینه است که باید به این نکته توجه کنید که مقدار دویدن از شما انرژی حرکتی کم میکند بطوری که در ابتدا انرژی حرکتی شما که در سمت راست صفحه بصورت آیکون برق است قرار دراد که بسته به میزان مسافت از مقدار آن کم میشود . و دوباره بعد از مدت ۵ دقیقه یک واحد به آن اضافه میشود .

آموزش بازی Westland Survival - وستلند - time

همانطور که گفته شد RIDE اسب سواری بهترین گزینه برای طی کردن مسافت است که نه تنها در کاهش زمان موثر است بلکه مسافت های دور را باید حتما با اسب طی کرد و هیچ کدام از گزینه های WALK قدم زدن یا RUN دویدن به کار نمی آیند و باید برای رفتن به مکان های دور تا زمان ساخت اصطبل و تکمیل کردن آن صبر کنید . در واقع باید از اول بازی به فکر ساخت و تکمیل کردن اصطبل اسب باشید . در ادامه  آموزش بازی Westland Survival – وستلند سایت دنیا اپ به برسی ساخت اصطبل میپردازیم .

پروژه ساخت اصطبل اسب

همانطو که گفته شد ساخت اصطبل اسب یکی از مهمترین قسمت های بازیست که از همان ابتدا باید به فکر تکمیل کردن آن باشید . به همین منظور در اوایل بازی کافیست به قسمت BUILDING که به شکل خانه است رفته و از تب PROGECT  اصطبل اسب را انتخاب کنید و پس از تکمیل پیش نیازهای ساخت آن آنرا بسازید .

آموزش بازی Westland Survival - وستلند - stables

پس از تکمیل پیش نیازهای ساخت اصطبل که به ۵ عدد چوب ازنوع  PINE LOG و ۳ عدد چوب از نوع PINE BOARD و ۵ عدد سنگ – ۳ عدد طناب است میتواندید با انتخاب و کلیک بر روی STABLES آنرا بسازید و در مکان مورد نظرتان براحتی قرار بدهید . اما این تمام کار نیست و قسمت مهم و اصلی آن یعنی آماده کردن اسب مانده است . پس از  کلیک بر روی اصطبل آن میبینید که یکسیری پیش نیازهای دیگر مانند رکاب – زین – نعل – کوله پشتی پارچه ای – میخ – چوب – فلز برای تکمیل کردن پروژه اسب نباز دارد که به جز زین اسب SADDLE – رکاب STIRRUPS – افسار اسب BRIDLE – نعل HORSESHOW را که باید حتما در مکان ای مختلف بازی پیدا کنید و قابل ساخته شدن نیستند مابقی پیش نیازها را میتواتنید خودتان براحتی در کارگاه های مربوطه بسازید .

آموزش بازی Westland Survival - وستلند - stables items

پس از تکمیل کردن پیش نیازهای تکمیل اصطبل و آماده کردن اسب که البته برای پیدا کردن زین اسب SADDLE – رکاب STIRRUPS – افسار اسب BRIDLE – نعل HORSESHOW باید صبور باشید ممکن  است روزها – ماه ها طول بکشد تا آنها را در مکان های مختلف و نواحی قرمز رنگ و پر خطر پیدا کنید . پس از اینکه ساخت اصطبل تمام میشود یک اسب زیبا در جلوی آن در دسترس شما خواهد بود .

با استفاده از اسب میتوانید به نواحی دور و غیر قابل دسترس سفر کنید

از این به بعد در هنگام جابجایی بغیر از راه رفتن – دویدن – گزینه اسب Ride نیز براش شما فعال میشود .  که نه تنها میتوانید سریعتر به مکان های مورد نظرتان بروید و حتی به نواحی دور سفر کنید بلکه اسب شما  چهار فضای خالی در زین خود  دارد که میتوانید آیتم هایی را که در حین بازی پیدا میکنید در داخل آن نیز بگذارید . البته باید توجه داشته باشید که انرژی اسب نیز بعد از جابجایی تمام میشود و دیگر نمیتوانید در جابجایی ها از اسب خود استفاده کنید . بدین منظور باید به اسب خود غذا بدهید تا انرژی آن که حدود ۴۰۰ است دوباره پر بشود .

آموزش بازی Westland Survival - وستلند - horse energy

غذا دادن به اسب و پر شدن انرژی

همانطور که گفته شد برای پر شدن انرزی دوباره اسب جهت جابجایی نیاز است تا به اسب خود غذا FEED بدهیم تا دوباره انرژی آن برگردد . بدین منظور کافیست پس از پیدا کردن دانه های گندم OAT SEEDS در مکا های مختلف و کاشت آن در زمین کشاورزی خود GARDEN BED پس از رشد آن و تبدیل شده به گندم OATS را درون کوله پشتی قرار میدهیم . با کلیک بر روی اسب و باز شدن آن گندم OAT را درون کادر خالی در کنار مقدار انرژی اسب قرار دارد قرار میدهیم و با زدن دکمه FEED به اسب خود غذا میدهیم تا انرژی اسب دوباره پر بشود .  هر یک عدد از گندم ۲۵ واحد به انرژی اضافه میکند .

آموزش بازی Westland Survival - وستلند - feed

حالا اسب آماده است با کلیک بر روی RIDER  میتوانیم به مکان های بازی دوباره سفر کنیم . البته گندم OAT یا هر وسیله – آیتمی که در بازی سخت پیدا میشود میتوانید به شهر TOWN بروید و آنها را از معمله گران بخرید .

TOWN شهر

آموزش بازی Westland Survival - وستلند - town

یکی از مکان های جالب و صد البته مهم بازی TOWN یا همان شهر است که در نزدیکی پایگاه خودتان قرار دارد . TOWN شهر محلی است که تمام بازیکنان موجود در بازی در آن همانند سفر به شهر واقعی به سمت آن راهی میشوند . و در شهر با خیال راحت و آسوده  بدور از تمام حیوانات – راهزن ها – خلافکاران در آن قدم میزنند .  با یکدیگر صحبت میکنند . در هنگام گرسنگی به سالن غذا خوری رفته غذا تهیه میکنند یا با انواع معامله گران که فقط به فکر پول (نقره) هستند دادوستد کرده  وسایل و آیتم هایی را که در بازی سخت پیدا میشود  یا بعضا هنوز به بازی اضافه نشده اند را خریداری میکنند ، از همه مهمتر حتی برای تکمیل ماموریت های خود و تحویل دزدان – خلافکاران به کلانتر شهر SHERIF و … راهی شهر میشوند در واقع  شهری بزرگ با ساختمان ها و افراد  متفاوت که در ادامه آموزش بازی Westland Survival – وستلند  به بررسی آنان میپردازیم .

ساختمان SALOON

آموزش بازی Westland Survival - وستلند - saloon

ساختمان SALOON یکی از ساختمان های جالب بازی است . که در هنگام گشت و گذار در TOWN شهر میتوانید یکسری هم به آن بزنید . در ساختمان SALOON  میتوانید غذاهای مورد نیاز خود را با نقره که معمولا بین ۱ تا ۲۵ نقره هستند بخرید و خود را سیر کنید و دیگر نیازی نیست خودتان به فکر درست کردن غذا باشید . حتی میتوانید برای رفع خستگی نوشیدنی بخرید  تشنگی خود را برطرف کنید .

ساختمان GUNSMITH

آموزش بازی Westland Survival - وستلند - gunsmith

ساختمان GUNSMITH همانطور که از نامش پیداست فروشگاه خرید اسلحه است . که میتوانید برای خرید اسلحه مورد نیاز خود به آن مراجعه کنید . البته باید توجه داشته باشید که فروشنده آن بشتر اهل معامله کردن است .  در عوض اسلحه از شما اجناس  میخواهد بعنوان مثال برای شروع از شما ۱۰ عدد ماهی پخته شده برای معاوضه با اسلحه قبول میکند .

معامله گران TRADER

آموزش بازی Westland Survival - وستلند - trader

معامله گران TRADER از جمله افراد مهم و کارآمد در بازی هستند . که معمولا در اطراف TOWN شهر در گوشه  کنار آن ایستاده اند . و بر روی نقشه به شکل آیکون نقره نشان داده میشوند . با صحبت کردن با هر یک از معامله گران TRADER میتوانید اجناس و آیتم های با ارزشی را که هنوز قادر به درست کردن آن نیستید ، یا به دلیل نداشتن اسب و سفر به راه های دور قادر به پیدا کردن آیتم مورد نظر خود نیستید  یا حتی آیتم هایی که هنوز در بازی قرار نگرفته اند را بوسیله معامله گران TRADER براحتی میتوانید  با نقره بخرید .

ساختمان SHERIFF

آموزش بازی Westland Survival - وستلند - Sheriff

ساختمان SHERIFF یا همان کلانتر یکی از مهمترین ساختمان های بازی است که در پیشرفت بازیتان بسیار کمک میکند . ساختمان SHERIFF که اگر به آن سر بزنید میبینید که کلانتر شهر درون آن نشسته است و مراقب زندان ها و خلافاران است . شما میتوانید با دستگیری خلافکاران در نواحی مختلف بازی و تحویل دادن آن به کلانتر نه تنها جایزه مربوط به پیدا کردن آن خلافکار را بگیرید ، بلکه با توجه به سختی و معروف بودن خلاف کار به ازای آن نقره دریافت کنید  با نقره بدست آمده برای خود اجناس – آیتم های ویژه یا حتی مهارت بخرید . اما چگونه میتوان این ماموریت ها را دریافت کرد و محل خلافکاران و راهزن ها را بدست آورد ؟ در ادامه آموزش بازی Westland Survival – وستلند  سایت دنیا اپ به برسی تابلو اعلانات لیست اهداف QUEST JOURNAL  که محل پوستر مربوط به خلافکاران به همراه میزان پاداش آنهاست میپردازیم .

تابلو اعلانات لیست اهداف QUEST JOURNAL

تابلو اعلانات لیست اهداف QUEST JOURNAL یکی از مهمترین و سرگرم کننده ترین بخش بازی است . که بوسیله آن میتوانیم ماموریت های بازی را که اول پیدا کردن دزدان -خلافکاراران در نواحی مختلف و دوم مبارزه دستگیری آنها و سوم تحویل به SHERIFF کلانتر  و دریافت پاداش مریوطه به همراه نقره بعنوان جایزه دستگیریست . اما برای درست کردن تابلو اعلانات لیست اهداف QUEST JOURNAL کافیست به کافیست به قسمت BUILDING که به شکل خانه است رفته و از تب PROGECT  آیتم BULLETIN BOARD را پس از تکمیل کردن پیش نیازهای آن براحتی میتوانید در مکان دلخواهتان قرار دهید سپس میبینید که تابلو اعلانات به همراه پوسترهای زرد رنگ بر روی آن نمایش داده میشود . که در واقع پوسترهای دستگیری خلافکاران به همراه پاداش آنهاست .

آموزش بازی Westland Survival - وستلند - quest journal

قدم اول برای انجام و تکمیل ماموریت ها انتخاب تابلو اعلانات BULLEIN BOARD و قبول کردن یکی از ماموریت ها با زدن دکمه ACCEPT است . البته باید به این نکته  توجه کنید ماموریت هایی که دارای پاداش بیشتر و نقره بالاتری هستند قاعدتا نسبت به ماموریت های کم پاداش تر سخت تر هستند و معمولا در مکان ها نارنجی بازی قرار دارند . پس از قبول کردن ماموریت کافیست به بیرون از پایگاه خودتان رفته و بر روی نقشه دنبال آیکون پوستر سفید رنگ در نواحی مختلف باشید که در واقع محل پیدا کردن تیکه نقشه های  مکان مخفی شدن خلاف کار مورد نظر است بعد از پیدا کردن ایکون به محل مورد نظر بروید .

آموزش بازی Westland Survival - وستلند - mission

پس از وارد شدن به محل مورد نظر باید شروع به پیدا کردن و جستجو در اجساد مرده  بر روی زمین هستند باشید . تا بتوانید سه تیکه نقشه مورد نظرتان را پیدا کنید . تمامی محل مورد نظر خود را بگردید اگر دیدی تمامی محل را گشتید و دیگر جسدی باقی نمانده از محل مورد نظر خارج شوید و به یک محل دیگه بروید و دوباره به محل مربوطه برگردیید تا محل رفرش بشود و دوباره بگردید .

ممکن است در بعضی مواقع تیکه های نقشه در دست خلافکاران باشد آنها را نیز نابود کنید

پس از پیدا کردن هز سه تیکه کافیست در کوله پشتی خود یکی از تیکه ها را انتخاب و دکمه JOIN را بزنید تا نقشه ها به هم چسبیده  یک نقشه کامل شود حالا نقشه کامل انتخاب و دکمه READ بزنید تا محل مخفی شدن خلافکار مورد نظر بر روی نقشه که در هنگام وارد شدن به نقشه بصورت آیکون سفید رنگ که در اطراف آن کرکس ها در حال پرواز هستند نشان داده میشود .  باید سریع به آنجا رفت زیرا محل مورد نظر معمولا تا ۳۰ دقیقه باز میباشد اگر دیرتر برسید محل مورد نظر از روی نقشه برداشته میشود و ماموریت با شکست مواجه میشود .

آموزش بازی Westland Survival - وستلند - join

پس از وارد شدن به محل مورد نظر باید شروع به پیدا کردن رئیس خلافکار مورد نظرتان باشید . خیلی مراقب باشید اکثرا رئیس خلافکاران دارای چندین بادیگارد هستند که اکثرا مسلح میباشد . در نتیجه سعی کنید اسلحه خوب و  آیتم های سلامتی مانند بانداژ همراه خود  داشته باشید . پس از پیدا کردن رئیس خلافکاران که در بعضی مواقع درون کلبه میباشند باید او را نابود کنید . پس از نابود کردن آن یک آیکون آبی رنگ با نام PRIORITY UNO بر روی صفحه ظاهر میشود و به معنی تکمیل شدن مامویت و نابودی خلاف کار مورد نظر است .

قدرت و سلاح رئیس خلافکاران با توجه به میزان پاداش دارای درجه سختی هستند

حالا فقط یک قدم مانده پاداش بدین منظور باید سریع به TOWN شهر بروید و به ساختمان  SHERIFF رفته و با صحبت کردن با کلانتر و زدن آیکون دست پاداش خود را به همراه نقره دریافت کنید .

آموزش بازی Westland Survival - وستلند - sheriff

آشنایی با محیط های اطراف بازی Westland Survival

RIVER CROSSING

آموزش بازی Westland Survival - وستلند - river crossing

مسیر رودخانه RIVER CROSSING که در پایین نقشه قرار دارد . برای دسترسی به نواحی آن سمت رودخانه مورد استفاده قرار میگیرد . اما با مراجعه به مسیر رودخانه RIVER CROSSING میبینید که پل خراب شده است و نمیتوانید از روی پل رد بشوید . باید برای تعمیر پل یکسری آیتم هایی را جمع آوری کنید . تمامی آیتم ها به جز ایتم Jar در بازی قابل ساخت هستند که میتوانید بسازید و یا براحتی پیدا کنید . اما آیتم  jar را نمیتوانید بسازید و به سختی نیز پیدا میشوند .

آموزش بازی Westland Survival - وستلند - jar

اما آیتم jar را میتوانید از راهای زیر بدست بیاورید :

۱- میتوانید از معمله گران Trader براحتی بخرید و یا با سایر اجناس معاوضه کنید

۲- با تکمیل کردن ماموریت ها بعنوان جایزه دریافت کنید . البته اگر سکه نقره زیاد داشتید میتوانید با پرداخت ۱۰۰۰ نقره جایزه ماموریت ها را بدون تکمیل کردن آنها بدست بیاورید .

BLOCKED SNOWY PASSAGE

آموزش بازی Westland Survival - وستلند - snowy passage

مسیر برفی بلوکه شده که در بالای صفحه قرار دارد برای دسترسی به نواحی برفی و سرخپوست ها از این مسیر باید رد شد . که با رفتن به مسیر BLOCKED SNOWY PASSAGE میبینیم که مسیر بوسیله سنگ های زیادی مسدود شده است که باید برای رد شدن از آن تمام سنگ ها را بوسیله ابزار کلنگ PICK که بهتر است از جنس نقره ای یا برنز باشند خرد کرد . پس از باز شدن مسیر وارد ناحیه برفی میشویم .

آموزش بازی Westland Survival - وستلند - freez

یکی از نکات مهم در نواحی برفی SNOWY اینست که در هنگام ورود به دلیل سرما شروع به یخ زدن میکنید و در نهایت میمیرید . باید توجه کنید که قبل از رورد به ناحیه برفی حتما لباس های خزدار از نوع کلاه خزدار fur HAT – ژاکت خز دار Fur Jacket – کفش خزدار Fur Pants – پوتین خزدار Fur Boots درست کنید  بپوشید بعد وارد ناحیه برفی بشوید . در ادامه  آموزش بازی Westland Survival – وستلند به سراغ یکی از مکان های مرموز و پیچیدا بازی میرویم :

SPIRIT CAVE

آموزش بازی Westland Survival - وستلند - sprit cave

غار ارواح SPIRIT CAVE که درقسمت شمالی نقشه در کنار صخره های Canyon قرار دارد . یکی از مکان های سخت و اسرار آمیز بازی است که از همان ابتدا برای تمامی بازیکنان باز است . غار ارواح که توسط روح ها و طلسم هاس سرخپوستان احاطه شده است . مملو از موجودات و ارواح عرفانی است . در واقع زمانی که آماده شدید و شجاعت این را داشتید که وارد غار بشوید باید در ابتدا با تجهیزات – بانداژ – اسلحه های قوی به همراه خود داشته باشید تا بتوانید از پس ارواح و موجودات غار بربیایید . غار ارواح SPIRIT CAVE بزرگ و مسیرهای زیادی دارد که در هنگام جستجو در آن با مجسمه های محافظین ALTAR OF GUARDIANS برخورد میکنید . ۴ مجسمه  بدون سر که با ید آنها را تکمیل کنید . بطوری که با پیدا کردن هر یک  مسیر و دری جدید در غار باز میشود  باید در مسیر جدید با کشتن رئیس آن مسیر مجسمه بعدی را پیدا کنید . تا آنجا که هر ۴ سر مجسمه محافظین تکمیل شود .

آموزش بازی Westland Survival - وستلند - altar of guardians

سخت ترین هیولاهای بازی از جمله Dsonokva, Dze-dze-bon-da, Wendigo, Achery. در غار وجود دارند

بعد از پیدا کردن سرهای مجسمه باید چهار قطعات مهر های باستانی را پیدا کنید بطوری که با پیدا کردن هر یک و قرار دادن آن در محراب تمامی مسیرها و درها دوباره در دسترس خواهند بود البته با درجه سختی بالاتر و روبرو شدن با سخت ترین هیولاهای بازی  که در نهایت میتوانید   جاودانه و قدرتمندترین فرد در بازی بشوید .همچینین در مکان غار ارواح میتوانید آیتم های کمیاب از جمله سنگ معدن کرومیت chromite ore – چوب افرا maple – چوب بلوط oak – اسلحه و لباس های قئی سرخپوستان و .. را نیز میتوانید پیدا کنید .

INDIAN TRIBE

indian tribe -www.donyaapp.com

قبیله سرخپوستان INDIAN TRIBE یکی دیگر از محل های جالب بازی است . که در بالای نقشه و در مناطق برفی وجود دارد . برای رفتن به قبیله سرخپوست ها باید حتما مسیر BLOCKED SNOWY PASSAGE  را باز کرده باشیم و حتما لباس های خزدار کلاه خزدار fur HAT – ژاکت خز دار Fur Jacket – کفش خزدار Fur Pants – پوتین خزدار Fur Boots راپوشیده باشیم ، تا از سرما یخ نزنیم . بعد از رسیدن به قبیله سرخپوست ها و گذشتن از دروازه شهر  اهالی شهر را میبینیم که هر کدام مشغول کارهای روزمره هستند .

indian_tribe_life_www.donyaapp.com

پس از گشتن در محل زندگی آنها صندوقچه های را میتوانیم پیدا کنیم  که با باز کردن آنها انگشترهای شگفتی مانند Ring Of The Apprentice – Ring Of The Disciple – Ring Of The Enchanter و .. را میتوانم بدست بیاوریم . که هر کدام از این انگشترها دارای قدرت شگفتی ویژه ای هستند. مانند افزایش قدرت حمله – افزایش دفاعی – افزایش Spirit و … که هر چقدر سطح انگشتر مورد نظر بالاتر باشد قدرت شگفتی انگشتر بیشتر میشود .

انگشترهای شگفتی را میتوان در سرزمین CANYON YRIALS نیز بدست آورد

برای افزایش سطح انگشترها کافیست  با جمع کردن تمامی آنها  به سراغ رئیس های قبیله مانند AYASHA NODIN – CITLALI ELAN رفته و با قرار دادن سه جفت انگشتر یکسان و زدن دکمه Craft انگشترهای شگفتی خود را قویتر کنیم .

indian_tribe_ring_www.donyaapp.com

برای استفاده از انگشترهای شگفتی کافیست پس از بدست آوردن آنها با زدن دکمه کوله پشتی به قسمت Inventory رفته و انگشتر مورد نظر را در محل آیتم های کاراکتر در قسمت پایین که به شکل انگشتر هست قرار بدهیم.

پروژه ساخت واگن (WAGON)-Projects

نحوه دوستی با حیوانات در بازی Westland Survival

نحوه دوستی با حیوانات در بازی Westland Survival

یکی از ویژگی های خوب بازی وستلند که میتوانم از آن در حمله – دفاع – فرار از آنها کمک بگیریم . و بعنوان یک دوست با وفا همیشه کنارمان باشد دوستی یا رام کردن حیوانات در مناطق مختلف بازی است . بطوری که با دوستی با انواع حیوانات میتوانیم از ویژگی های حمله – دفاعی آنها در برابر دشمنان از خود دفاع کنیم . اما برای دوست شدن با حیوانات که بیش از ۱۳ نوع حیوان وحشی مختلف در انواع مناطق بازی داریم کافیست پس از آنکه با امتیازاتی که در هر سطح بدست میاوریم میزان Spirit یا روحیه را بالا ببریم . تا بتوانیم با حیوانات دیگر که هر کدام میزان روحیه مخصوص به خود را دارند دوست بشویم .

پس از کسب Spirit بالاتر برای دوست شدن یا رام کردن حیوانات وحشی کافیست به مناطق مختلف برویم و با پیداکردن حیوان مورد نظر آرام به او نزدیک شده و بر روی آیکون Spirit که به شکل لوگوی سره حیوان در سمت راست صفحه نمایش بازی است کلیک کنید . اگر میزان روحیه یا همان Spirit شما بالاتر از میزان روحیه حیوان مورد نظر باشد . حیوان به رنگ سبز بر روی نقشه نشان داده میشود و نشان دهنده این است که حیوان مورد نظر با شما دوست شده است.

تا زمانی که در ناحیه مربوطه هستید مانند یک یار باوفا با شما همراه میشود و در صورتی که به سمت شما حمله کنند سریع پیش قدم میشود و به جنگ یا دشمن مربوطه میرود . و این زمان خوبی برای شماست تا با کمک حیوان دشمن را نابود کنید . در قسمت پایین میتوانید میزان روحیه یا Spirit هر حیوان وحشی را در بازی ببینید و باتوجه به علاقه مندی به حیوان مورد نظرتان میزان روحیه یا Spirit خود را بالا ببرید .

میزان SPIRIT

پروژه ساخت واگن (WAGON)

پروژه ساخت واگن (WAGON)

یکی دیگر از پروژه های مهم برای ساخت در بازی که جدید آیتم های آن برای تکمیل شدن در  بازی قرار داده شده است پروژه ساخت واگن یا همان گاری است . برای ساخت واگن کافیست به قسمت BUILDING که به شکل خانه است رفته و از تب PROGECT  واگن  را انتخاب کنید و پس از تکمیل پیش نیازهای ساخت آن آنرا بسازید .

پس از تکمیل پیش نیاز ها واگن یا گاری را میتوانید در محل مربوطه خود بسازید . پس از قرارگیری واگن در محل خود میبینید که هنوز کامل نیست و  برای تکمیل شدن احتیاج به یکسری آیتم ها و پیش نیاز های دیگر برای کامل شدن به آنها نیاز دارد مانند :  میخ استیل Steel Nails – فلز Metal – محور واگن Wagon Axle – رول پارچه فابریک Fabric Roll –  چرم ضخیم Thick Leather – بلوک گرانیت Granite Block – کمان واگن Wagon Bows – چرخ واگن Wagon Wheel – فانوس – افسار Reins – ابزار آلات استیل Steel Tools – تخته چوب Ash Board

پروژه ساخت واگن (WAGON)-Items

که در ادامه میتوانید  بسیاری از آیتم های واگن را خودتان بسازید بجز ۴ آیتم اصلی آن  محور واگن Wagon Axle  – کمان واگن Wagon Bows – چرخ واگن Wagon Wheel – افسار Reins  که در ادامه  آموزش بازی Westland Survival – وستلند ازسایت دنیا اپ به بررسی محل این ۴ آیتم اصلی واگن (گاری)  میپردازیم .

محل پیدا کردن آیتم های واگن

همانطور که گفته شد ۴ آیتم اصلی   محور واگن Wagon Axle  – کمان واگن Wagon Bows – چرخ واگن Wagon Wheel – افسار Reins هستند. که میتوانید برای بدست آوردن آنها به شهر Town بروید و آنها را  با تاجر TRADER لورن Loren Hammer که در نزدیک ساختمان کلانتری Sheriff نشسته است با آیتم های دیگر معاوضه کنید .

پروژه ساخت واگن (WAGON)-Projects

همچنین میتوانید آیتم های دیگر برای تکمیل واگن یا آیتم های اصلی آن را نیز در رویداد مردگان که هر سه روز بر روی نقشه ظاهر میشود ( کرکس ها بالای آسمان پرواز میکنند ) با نام Shootout Spot بدست بیاورید .

پروژه ساخت واگن (WAGON)- Shootout Spot

همچنین میتوانید با تماشای ویدیو کامل  استریم سایت دنیا اپ استریم از لینک زیر براحتی تمامی آیتم های واگن را پیدا کنید .

Westland Survival – محل پیدا کردن آیتم های مورد نیاز واگن (دنیا اپ استریم)

پس از تکمیل تمامی آیتم های واگن یک واگن مجهز و زیبا در پایگاهتان  خواهید  داشت و میتوانید با انتخاب  آن به نقاط مختلف  سفر کنید . البته باید توجه داشته باشید که برای جابجایی واگن (گاری)  باید اسب شما غذای کافی برای جابجایی آن داشته باشد .

کارایی و مزایای واگن

پس از تکمیل واگن و در دسترس بودن آن به بررسی کارایی و مزایای واگن میپردازیم :

۱- انباری بزرگ

یکی از مزایای واگن این است که با تکمیل کردن آن میتوانید یک انباری بزرگ در دسترس داشته باشید و آیتم ها و سایر وسایل خود را درون آن قرار بدهید . البته باید توجه داشته باشید برای استفاده از کل فضای واگن آن را نیز باید همانند سایر کارگاه ها ارتقا بدهید تا با هر ارتقاء فضای آن افزایش پیدا کند .

پروژه ساخت واگن (WAGON)-Update

۲- جابجایی صندوق ها

یکی دیگر از کارایی ها و مزایای بزرگ واگن جابجایی صندوق های بازی است . در واقع میتوانید صندوق هایی را که در محل های مختلف بازی پیدا میکنید برداشته و در داخل واگن یا گاری خود قرار بدهید . سپس واگن خود را به شهر برده و صندوق را برداشته  به ساختمان قفل و کلید LOCKS & KEYS برده تا آنرا برایتان باز کند  که البته حدود ۲۴ ساعت زمان میبرد . یا میتوانید  با پرداخت ۱۰۰ نقره همان موقع انرا  باز کنید و محتویات داخل آنرا بردارید .

پروژه ساخت واگن (WAGON)-locks&keys

1,509 دیدگاه ها